مشاهده خبر

تاریخ انتشار: 1395/3/12 | ساعت: 10:33 | تعداد بازدید خبر: 1069

حضور شهردار وین در رصدخانه شهری تهران

شهردار شهر وین در رأس هیئی ضمن بازدید از رصدخانه شهری تهران با برنامه‌های IT محور شهرداری تهران آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این نشست که با حضور شهردار وین و هیئت همراه وی و همچنین علی‌اصغر قائمی، مدیرعامل سازمان، احمد فرهادی پور، معاون اطلاعات مکانی و رضا میلابی، معاون نرم‌افزار سازمان برگزار شد مدعوین با دلایل تأسیس رصدخانه شهری تهران آشنا شدند و چگونگی شکل‌گیری از ایده اولیه تا ساخت و استفاده از آن در امر مدیریت شهری را مورد بررسی قرار دادند.
در این نشست، علی‌اصغر قائمی، مدیرعامل سازمان در ابتدای جلسه، ضمن خوشامدگویی، توضیح مختصری درباره کارکرد رصدخانه به‌عنوان فضای تصمیم‌سازی بهینه و ارائه گزارش‌های تحلیلی ارائه نمود.
وی با اشاره به استفاده از ماکت 1/10000 شهر تهران برای تحلیل رفتارهای شهر گفت: پنجره‌های دیجیتال در آینده نزدیک برای دسترسی مستقیم به پروژه‌های شهری استفاده خواهد شد. در واقع اینجا موضوعات اساسی و کلانی همچون جمعیت، فقر، پراکندگی فضای سبز و ... تحلیل می‌شوند. تغییر و تحولات کلان شهر تهران در این مکان بررسی شده و برای آینده شهر تصمیم‌گیری خواهد شد.
همچنین نمونه گزارش‌های تهیه شده از آمار و اطلاعات بهداشتی، اقتصادی، اجتماعی و کیفیت زندگی در تهران بر روی ماکت شهر تهران برای مدعوین ارائه شد. گزارش جمعیتی شهر و درصد رشد جمعیت به تفکیک مناطق، سطح باسوادی و تحصیلات دانشگاهی، دسترسی به حمل و نقل عمومی و فاکتورهایی که در طرح سنجش عدالت سلامت وجود دارند مورد بحث و بررسی قرار داده شد.
حسن علیشیری، از کارشناسان رصدخانه توضیحاتی درباره ماکت 1/10000 شهر تهران ارائه داد و به تشریح نمونه گزارش‌های تهیه شده بر روی این ماکت پرداخت و مزایای وجود رصدخانه برای کلانشهرهای جهان را برشمرد.
سپس ویدئو وال، پنجره‌های دیجیتال و ماکت شهر تهران به عنوان سه عنصر با اهمیت در رصدخانه معرفی و رویکردهای تئوریک و تکنیکال تأسیس رصدخانه در تهران و جهان برشمرده شد.
در پایان شهردار وین ضمن ابراز خشنودی از وجود رصدخانه شهری این مجموعه را تاثیرگذار توصیف نمود. 
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج