مشاهده خبر

تاریخ انتشار: 1392/12/7 | ساعت: 02:04 | تعداد بازدید خبر: 1380

تجلیل از برگزیدگان پایتخت در دومین جشنواره کانون های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای شکوفا/ رشد چشمگیر توسعه خانه های آی تی محلات/ ایجاد باشگاه وبلاگ نویسان تهرانی

مراسم اختتامیه دومین جشنواره کانون های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای شکوفا با حضور دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عصر سه شنبه ششم اسفند ماه در مرکز همایشهای بین المللی رایزن واقع در منطقه یک شهرداری تهران برگزار و از برترین های پایتخت تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری جشنواره شکوفا، در این مراسم مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک، عابد ملکی شهردار منطقه دو، علیرضا جاوید شهردار منطقه4، محسن جلالی، شهاب الدین صابونچی و سمانه زمانی معاونین امور اجتماعی و فرهنگی مناطق 1 و 2 و 4، دکتر کاوه تیمورنژاد مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، مسعود سیرتی دبیرمجموعه جشنواره های شکوفا، دبیران علمی کانون های سه گانه وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای، مدیران برنامه ریزی مناطق، مدیران آی تی محلات و همچنین شهروندان دارای رتبه های برتر از محلات شهر تهران نیز حضور داشتند.
آشناسازی شهروندان با فضای مجازی در تسهیل زندگی شهری موثر است
در ابتدای مراسم محسن جلالی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک ضمن خیرمقدم به حاضرین اظهار داشت: آنچه امروز به عنوان راهبرد اصلی شهرداری تهران در دستورکار قرار گرفته تبدیل تهران به شهر الکترونیک است که لازمه تحقق این شعار توانمندسازی شهروندان به ابزار الکترونیکی وآشناسازی آنان با فضای مجازی در جهت کاهش بارترافیکی شهر و سهولت زندگی شهروندان است.
وی کاربرد فضای مجازی در زندگی روزانه شهروندان را بسیار با اهمیت دانست و افزود: جشنواره شکوفا مبنایی برای رشد علمی شهروندان و استفاده بیشتر آنان از ابزار فضای مجازی، نزدیکتر شدن زندگی روزمره به شیوه مدرن و در راستای اهداف مدیریت شهری درتبدیل تهران به شهر الکترونیک طراحی و اجرا شده است.
جلالی، هدف اصلی جشنواره را حمایت و شناسایی استعدادهای برتر عنوان و اظهار امیدواری کرد که با فعالیت مستمر کانون های هفتگانه جشنواره شکوفا، زمینه بهره گیری از ظرفیت محله و توانمندی شهروندان در اداره محلات فراهم شود.
رشد چشمگیر توسعه خانه های آی تی محلات در مقایسه با سال گذشته
در ادامه دکتر علی اکبر جلالی دبیر علمی کانون توسعه مهارت های رایانه ای جشنواره شکوفا ضمن تشریح اهداف کلان و چشم انداز این جشنواره، اظهار داشت: هدف اصلی ما آشناسازی شهروندان تهرانی با مهارت های رایانه ای از طریق ایجاد و فعال سازی کانون های جشنواره شکوفا در محله هاست و تحقق این مهم تلاش های نوآورانه مدیران آی تی محلات را می طلبد.    
وی با تاکید بر رشد چشمگیر توسعه خانه های آی تی محلات در مقایسه با سال گذشته گفت: جشنواره شکوفا مزایای بسیاری به لحاظ فرهنگسازی در میان اقشار عمومی شهروندان داشته که امسال با رشد خانه های آی تی محله در جهت نهادینه سازی آن تلاش کردیم.
دکتر جلالی اعلام کرد: امسال نیز آزمون کانون مهارت های رایانه ای دومین جشنواره شکوفا در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته در سه مرحله محلات، مناطق و سطح تهران برگزار شد که در سطح محلات بیش از 7 هزار شهروند در آزمون مهارت های رایانه ای شرکت کردند و از میان آنان 1300 نفر برای به آزمون سطح مناطق 22گانه پایتخت راه یافتند.
وی خاطرنشان ساخت: در آزمون نهایی سطح شهر تهران 140 نفر از شهروندان منتخب با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت 9 نفر به عنوان برترین های پایتخت برگزیده شدند. در بخش آثار نیز از 600 اثر دریافتی در مرحله اول داوری 20 اثر انتخاب و در نهایت 3 اثر برگزیده پایتخت مشخص شدند.
دبیر علمی کانون توسعه مهارت های رایانه ای جشنواره شکوفا ایجاد اشتغال را از مهمترین اولویت های کشور برای رسیدگی به امور جوانان عنوان کرد و افزود: هدف ما ارائه آموزش های رایانه ای به نوجوانان، جوانان و سایر اقشار عمومی است تا از طریق توسعه بازارهای آی تی زمینه توانمندسازی و تجهیز جوانان و دانشجویان به علم روز و در نهایت بستر اشتغالزایی آنان فراهم شود.
تشکیل 268  کانون وبلاگ نویسی در محلات شهر تهران/ ایجاد باشگاه وبلاگ نویسان تهرانی
 دکتر حمید ضیایی پرور دبیرعلمی جشنواره وبلاگ نویسی شکوفا نیز طی سخنانی باتقدیر ازدست اندرکاران برپایی این جشنواره اظهار داشت: امسال دومین جشنواره کانون وبلاگ نویسی شکوفا در قالب محورهای 10گانه شامل شهری و محیط زیست، فرهنگی – ادبی- هنری، مذهبی و دینی، ورزش و سرگرمی، روزنویسی و خاطره نویسی، عکس(فتوبلاگ)، علمی، فناوری، اجتماعی واقتصادی برگزارشد و دبیرخانه این کانون واقع درمنطقه یک اقدام به جمع آوری آثار شهروندان محلات 374گانه تهران در این زمینه کرد.
وی اعلام کرد: خوشبختانه امسال با  ارسال 1200 اثر از وبلاگ نویسان تهرانی، رشد 6 برابری وبلاگ نویسان شکوفا را شاهد هستیم.
ضیایی پرور از تشکیل کانون های وبلاگ نویسی در سطح محلات شهر تهران، برگزاری کارگاه های آموزشی در هر محله، تعیین دبیران هادی وبلاگ نویسی مناطق، تهیه و انتشار مکتوب و الکترونیکی دو کتاب نقشه راه  و آموزش تکنیک های وبلاگ نویسی به عنوان مهمترین اقدامات دبیرخانه کانون وبلاگ نویسی دومین جشنواره شکوفا یاد کرد.   
وی با اعلام تشکیل 268کانون وبلاگ نویسی درمحلات پایتخت اظهارداشت: هدف ازتشکیل کانون وبلاگ‌نویسان تهران، ساماندهی وبلاگ نویسان شهری و تشکیل بانک وبلاگ نویسان است.
دبیرعلمی جشنواره وبلاگ نویسی شکوفا خاطرنشان کرد: امسال 413 کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در سطح محلات شهر تهران برگزار شده که 4375 نفر در این کارگاه ها شرکت کردند.
وی با اعلام راه اندازی باشگاه وبلاگ نویسان تهرانی در منطقه یک گفت: با فعال سازی این باشگاه علاوه بر جریان سازی وجهت دهی به تولید محتوا در وبلاگستان فارسی و تولید محتوای سالم و مفید،  فعالیت های وبلاگ نویسان تهرانی عضو این کانون به صورت یکپارچه و هماهنگ صورت می گیرد.  
ضیایی پرور پیشنهاد داد از سال آینده بخشی به عنوان شبکه های اجتماعی در قالب محور وبلاگ نویسی یا به عنوان محور جدید به جشنواره شکوفا افزوده شود.
لزوم تلاش برای نهادینه سازی جشنواره شکوفا در پایتخت
در ادامه دکتر سیدمحمد هادی ایازی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران طی سخنانی با بیان اینکه مجموعه شهرداری تهران بر توسعه علم و فناوری در سطح شهر تهران تأکید داشته است اعلام کرد: طی دو سال گذشته ما جشنواره شکوفا (شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات) را در 7 رشته برگزار کردیم  و خوشبختانه هر ساله با حضور خیل عظیمی از شهروندان شاهد رشد کمی این جشنواره هستیم و هم بعد کیفی آن با توجه به تجربیات دست اندرکاران افزایش می یابد.
وی تاکید کرد: استمرار برگزاری جشنواره شکوفا نشانگر این موضوع است که پرداختن به حوزه علم و فناوری روز از سوی شهرداری تهران جدی گرفته شده و در جهت نهادینه سازی آن تلاش صورت می گیرد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان ساخت: کشف استعدادهای نوجوانان و جوانان و استفاده از هنر و استعداد آنان در برنامه های مختلف فرهنگی محله و منطقه برای ما در اولویت قرار دارد و تلاش داریم با برپایی جشنواره های مختلف در این راستا گام برداریم. همچنین ما باید با برپایی برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی،  تفریحی و ورزشی، دغدغه والدین برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را برطرف کنیم.
دکتر ایازی همچنین از شهرداران و معاونین اجتماعی مناطق  1 و 2 و 4 در اجرای برنامه های  سه کانون وبلاگ نویسی، مهارت های رایانه ای و موبایل و همچنین از دکتر تیمورنژاد و مهندس سیرتی و دستندرکاران اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری برای برگزاری دومین جشنواره شکوفا قدردانی و اظهار امیدواری کرد که سال آینده در کانون های هفتگانه شاهد شکوفایی بیشتر این جشنواره در سطح پایتخت باشیم.
تقدیر از مقام های برتر سه کانون جشنواره شکوفا
از میان برنامه های این مراسم می توان به پخش سه نماهنگ مجزا از گزارش جشنواره دوم کانون های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای شکوفا شامل نحوه  برگزاری مسابقات و آزمون ها وگفت و گو با دبیران علمی و اجرایی، شعرخوانی طنز، نمایش نرم افزار بازی اتومبیلرانی در اتوبان صدر از تولیدات منطقه یک حائز رتبه اول در جشنواره شکوفا و نماد حجمی برتر کانون گرافیک از محله جماران اشاره کرد.
درپایان این مراسم نیز از نفرات اول تا سوم کانون های وبلاگ نویسی، موبایل و مهارت های رایانه ای دومین جشنواره شکوفا به عنوان برگزیدگان پایتخت با اهدای تندیس، لوح سپاس وجوایز ویژه تقدیر به عمل آمد. همچنین مدیران آی تی منطقه یک نیز با دریافت لوح سپاس تجلیل شدند.

 

 


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج